piątek, 2 września 2016

Wykład dla TGCP

Kilka dni temu miałem przyjemność wygłosić w trakcie comiesięcznego spotkania TGCP wykład pt. „Skarby w archiwach sądowych i jak je znaleźć”. Było to nie tylko moje pierwsze publiczne wystąpienie na forum Towarzystwa ale także generalnie powrót do roli mówcy po wielu latach – ostatni raz coś prezentowałem szerszej grupie osób na ostatnim roku studiów. Dlatego też, nie ma co tego ukrywać, byłem całym tym wydarzeniem mocno przejęty i przed samym początkiem mojej prelekcji można było zauważyć pewne oznaki mojego zdenerwowania, które rosło z każdym kolejnym gościem. Coraz bardziej byłem także zdziwiony, że tyle osób przyszło. Widziałem wprawdzie na forum genealodzy.pl oraz na grupie na Fb, że temat wzbudził zainteresowanie wśród genealogów, ale nigdy bym nie przypuszczał, iż przyjdzie tyle osób, że dwóch panów będzie musiało podpierać ścianę, bo zabrakło już wonnych krzeseł.


Na szczęście jak tylko zacząłem opowiadać o archiwach sądowych trema oraz stres umknęły i poszło już gładko. Rzekłbym wręcz, że ponad godzina mojej prelekcji mnie minęła wyjątkowo szybko i aż byłem zdziwiony, że już dotarłem do ostatniego slajdu prezentacji.

Trudno mnie, jako prowadzącemu oceniać swój występ. Zauważyłem w trakcie mówienia kilka potknięć, ale mam nadzieję, że nie były one zbyt dotkliwe dla słuchających. Mam jednak wrażenie, obserwując w trakcie mówienia słuchaczy, że przedstawienie tematu było ciekawe, a ja mówiłem w sposób przystępny i interesujący. W jakimś stopniu potwierdziło się to już po samym wykładzie, gdy podeszło do mnie kilka osób by podziękować i podpytać o jeszcze kilka drobnych kwestii  Zdecydowanie najmilszy moment dla prowadzącego!

Bardzo fajne doświadczenie, może kiedyś jeszcze je powtórzę ;)

Link do konspektu mojego wykładu:
https://drive.google.com/open?id=0B-8rKltt4d82NWRESTNhUnZnUG8

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza