czwartek, 22 września 2011

Archiwalne potrzeby i problemy...

Poszukiwanie rodzinnych śladów, dokumentów i pamiątek nie jest łatwym i prostym kawałkiem chleba. Trzeba się sporo najeździć, naślęczeć nad księgami, pochodzić po cmentarzach, podzwonić.

Niestety nie jestem w stanie dotrzeć do każdego archiwum w Polsce. Nie jestem też na tyle bogaty by zawsze i w każdej sprawie zamawiać przeprowadzenie kwerendy - sądzę, że większość z nas boryka się z takimi problemami.

W związku z tym zamieszczam poniżej listę poszukiwanych przeze mnie dokumentów z przypisanym archiwum i zakresem lat. Ma ona stanowić przede wszystkim pomoc dla mnie - mam to wszystko trochę nieuporządkowane i wierzę, że teraz uda mi się wszystko wypisać od A do Z. Jeśli jednak jesteś w stanie mi pomóc, bo przeglądasz te same księgi, szukasz tych samych nazwisk bądź dokumentów - proszę daj mi znać. Oczywiście w zamian, mogę spróbować pomóc w AP Łódź, oraz pokryć ewentualne koszty korzystania z czytników. :)

Lista została przeniesiona na osobną stronę: http://mojagenealogia.blogspot.com/p/szukam.html :)

1 komentarz:

  1. Witam
    mieszkam w Koszalinie ale pochodzę z dawnego woj. sieradzkiego. Czy mogę prosić o odnalezienie moich przodków w AP w łodzi. Jeśli sie pan zgodzi proszę o kontakt, podam nazwiska osób które mnie interesują. Większość pochodzi z parafii RUDA inezszmigielska@wp.pl pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń