niedziela, 7 czerwca 2015

Festiwal Księżaków 2015

Od dłuższego czasu planowaliśmy z moją dziewczyną wyrwać się z miasta choćby na krótką wycieczkę. Okazja trafiła się przy okazji długiego czerwcowego weekendu, kiedy to pojechaliśmy sobie 4 czerwca do Łowicza. Uznaliśmy, że poza krótkimi pobytami tam nigdy nie mieliśmy okazji tak naprawdę zwiedzić tego miasta. Poza tym miała się tam odbyć procesja z okazji Bożego Ciała oraz Festiwal Księżaków. Po prostu nie mogło nas tam zabraknąć. :)

I tak z samego rana siedzieliśmy już w pociągu i po kilkudziesięciu minutach zmierzaliśmy z łowickiego dworca w kierunku Starego Rynku, a potem Nowego Rynku. Na obydwu rynkach powoli zaczynali zbierać się ludzie, rozkładały się kramy i warsztaty. Jednak do procesji i Pochodu Pasiaków było jeszcze kilka godzin. Poświęciliśmy ten czas na leniwe obejrzenie kramów oraz łowickich zabytków, pochodziliśmy sobie po spokojnych uliczkach i placykach. Generalnie relaks i kontemplacja okolicy. Wróciliśmy jednak do centrum na najważniejsze wydarzenia dnia, czyli procesję i pochód. :)

 Autor: Maja Skowrońska

 Autor: Maja Skowrońska 

 Autor: Maja Skowrońska 

Natomiast z czysto genealogicznych wieści, dzięki stronie genealogyindexer.org odkryłem, że moi prapradziadkowie Adam Sarnecki i Leopold Adamski, w publikacjach informacyjnych z lat 1909-1920, pojawiają się jako członkowie Łódzkiego Rzemieślniczego Towarzystwa Pożyczkowo-Oszczędnościowego. Kompletna nowość! :D

 Źródło: Czas: kalendarz na rok 1911

Źródło: Informator m. Łodzi z kalendarzem na rok 1919

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza