środa, 28 stycznia 2015

Inwentarze Xsięstwa Łowickiego de. a 1768

Od jakiegoś czasu bardzo niewiele działam na niwie genealogii (ale piszę chociaż dwa artykuły z tą tematyką związane ;) ), jak również bardzo rzadko udzielam się na genealogicznych forach. Śledzę jednak dwie-trzy strony dosyć regularnie i czasem coś tam ciekawego się znajdzie.

Dzisiaj właśnie trafiła się taka perełka. Na Forgen.pl pojawił się wpis mówiący, że w Internecie można znaleźć zdigitalizowane Inwentarze Xsięstwa Łowickiego z 1768 r. Rewelacyjny dokument i źródło wiedzy o tym terenie oraz ludziach (w tym naszych przodkach) tam mieszkających w drugiej połowie XVIII wieku.
Co by nie być gołosłownym, zamieszczam dwa fragmenty, gdzie wymieniono moich przodków:Nie znajdziemy co prawda w tym dokumencie takich danych, jakie są podawane w źródłach metrykalnych, ale mimo wszystko jest to rewelacyjny zbiór informacji! :)

Oczywiście, nie wszystkie miasta, miasteczka i wsie znajdziemy w tym Inwentarzu. Pozwolę sobie nie wrzucać tutaj pełnego spisu miejsc, gdyż na forgenie wszystko zostało już wymienione - oto LINK.

I na koniec oczywiście odesłanie do samego dokumentu: LINK.

Udanych poszukiwań! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza